لیتیوم بروماید

چیلرهای جذبی در مقایسه با چیلرهای الکتریکی، تنها مقدار کمی انرژی الکتریکی در سیستم ها مصرف می کنند. در طی فرآیند کاری چیلرهای جذبی، چیلر جذبی از محلول لیتیوم بروماید (LiBr) به عنوان جاذب و آب به عنوان مبرد استفاده می کند.لیتیوم بروماید

لیتیوم بروماید (LiBr) یک ترکیب شیمیایی از لیتیوم و برم است که خاصیت رطوبت سنجی فوق العاده ای دارد که سبب می شود از آن به عنوان یک ماده خشک کننده در سیستم های تهویه مطبوع خاص استفاده شود.

این ترکیب بسیار متنوع است و کاربردهای متنوعی در بسیاری از صنایع دارد. خواص رطوبت سنجی بالای آن باعث می شود که لیتیوم بروماید به عنوان یک جاذب در سیستم های تهویه مطبوع و تبرید مفید باشد. همچنین به عنوان یک ماده خشک کننده در فرآیندهای شیمیایی به طور گسترده استفاده می شود. از آنجایی که لیتیوم بروماید یک ماده شیمیایی بی خطر است و برخلاف CFCها و HFCها برای محیط زیست هیچ ضرری ندارد، لذا استفاده از چیلرهای جذبی که از لیتیوم بروماید استفاده می کنند بسیار رایج می باشد.

چیلر لیتیوم بروماید یکی از پرکاربردترین چیلرهای جذبی در جهان می باشد که در حالت خلاء، یخچال جذبی لیتیوم بروماید از آب به عنوان مبرد و محلول آبی لیتیوم بروماید به عنوان جاذب برای تولید آب با دمای پایین بالای 0 درجه سانتی گراد استفاده می کند که بیشتر در سیستم تهویه مطبوع مرکزی استفاده می شود.

 

X

ما را دنبال کنید